11 důvodů, proč milovat pole dance

 

04

Nejen, že to je asi nejvíc sexy sport a v obecentsvu při vystoupeních budete mít vždy spoustu mužských obdivovatelů, pole dance je především opravdu skvělé cvičení. Dostane vás do formy, pomůže zpevnit celé tělospálit přebytečné tuky a pořádně vám zvedne sebevědomí. 

1. Je to super trénink

Pole dance je všestranné cvičení, při kterém posilujete celé tělo. Není divu – pokud se totiž chcete v různých pozicích na tyči udržet, síla je naprostou nezbytností. Díky pole dance budete rychle pálit kalorie. Zapoujete při něm svaly celého těla a kalorie pálí podobně účinně a rychle jako třeba kalestenika.

2. Dostane vás do formy

Pokud to s pole dance myslíte vážně, musíte dostatečně trénovat a posilovat svaly celého těla. Pole dance je návykový sport, který vás bude bavit – a už jen proto je skoro zaručené, že budete opravdu poctivě trénovat.

3. Je sexy

Ne nadarmo má pole dance svůj původ v tanci u tyče spoře oděných tanečnic v nočních klubech. Sexy by mohlo být druhé jméno tohohle sportu. Koho by nebavilo dívat se na krásná těla tanečnic, které dokážou předvést na tyči dokonalé představení? Ale nenechte se mýlit, pole dance dělají i muži!

4. Je prospěšný pro vaše srdce

Tento typ tréninku prospívá vašemu srdci a zlepšuje krevní oběh. To je v dnešní době, kdy většina z nás tráví pracovní dobu sezením v kanceláři přesně to, co potřebujeme.

5. Je to zábava

V pole dance naleznete prvky gymnastiky či akrobacie stejně jako prvky převzaté z různých druhů tance – baletu, salsy a dalších.

6. Budete díky němu ohebnější

Tohle asi není žádné překvapení. Nebo ano? Díky pole dance budete ohebnější. To vám pomůže zbavit se například bolesti zad či zatuhlosti krku.

7. Zvýší vám sebevědomí

Jakmile se naučíte základní prvky a posílíte svoje svaly, budete moci dělat velké pokroky, učit se nové prvky a díky proměně svého těla budete mít také  větší sebevědomí – to platí v pole dance i v životě.

8. Budete šťastnější

Se zvýšením sebevědomí a zlepšením fyzičky souvisí také pocit většího štěstí v životě. Při pole dance navíc můžete pociťovat adrenalin, a jak je známo, s tím se pojí pocit štěstí.

9. Prospívá kloubům a kostem

Při pole dance neposilujete jenom svaly, pomáhá také zlepšení pružnosti kloubů a stavu kostí. Snižuje riziko vzniku osteoporózy v pozdějším věku.

10. Zlepší vaši rovnováhu

Smysl pro rovnováhu je vlastnost přirozená našemu mozku, cvičením pole dance ji tříbí, takže díky němu dokážete lépe ovládat své tělo i ve zcela běžných situacích.

11. Je i pro kluky

Možná vás to překvapí, ale pole dance skutečně dělají i muži. A jelikož jsou od přírody silnější, zvládají rychle postupovat a učit se nové triky. Mrkněte se třeba na video s Alexem Schukinem, mistrem světa v pole dance 2013.