5 důvodů, proč je pole dance to nejlepší pro vaše tělo a duši

Pole dancer

Ještě pořád hledáte ten nejlepší sport? Třeba je to právě pole dance!

1. Pomůže vám zhubnout

Ruku na srdce – to přece všichni chceme. Někdo pomalu odjaktěživa nebo alespoň odkdynámpaměťsahá. Co vám ale možná nikdo neřekl, je, že k hubnutí se vám budou hodit svaly.

2. Pomůže vám vybudovat svaly

Svaly pálí energii líp než tuky. To je stará známá pravda. Čím víc svalů máte, tím rychleji pálíte energii, kterou přijmete ve formě stravy. A tím rychleji hubnete. A tím se zase vracíme k bodu jedna. Pole dance navíc pomáhá zpevňovat také důležité hluboké svaly.

3. Zlepšíte si flexibilitu a koordinaci

Nedílnou součástí pole dance je strečink. Když ho neprovedete dostatečně, bude vás to pak vážně bolet. Takže je určitě lepší se mu věnovat. Podobně jako jóga tak pole dance pomůže pořádně protáhnout tělo a zlepšit svou celkovou ohebnost. Také se díky němu naučíte lépe ovládat své tělo a zlepšit celkovou koordinaci.

4. Procvičíte i svou mysl

Nové aktivity nutí k práci nejen tělo, ale i mysl. Pole dance ji udrží ve střehu – není to nudné chození na páse ani stereotypní zvedání činek. Je to sport, ve kterém se stále učíte něco nového. A díky tomu neustále pracuje tělo i hlava.

5. Zvedne vám sebevědomí

Zdravé sebevědomí úzce souvisí s naší atraktivitou. Pole dance vám pomůže získat větší sebevědomí, a tím být také atraktivnější pro své okolí.