5 důvodů, proč se vyplatí dělat pole dance

beautiful pole dance woman

Ještě pořád nevíte, proč byste měli zkusit pole dance? Nechte se přesvědčit naším článkem. Přinášíme 5 důvodů, kvůli kterým se vyplatí dělat pole dance!

1. Pole dance je prospěšný pro celé tělo, včetně hlubokých vnitřních svalů 

Pole dance je jeden z těch sportů, při kterých musíte zapojit celé tělo. Protože je to ale zábava, skoro to nevnímáte (aspoň ne na začátku, dokud vás nezačnou bolet svaly). Procvičíte při něm celé tělo a díky tomu, že jedna z věcí, na které se při pole dance opravdu hodně hledí, je správné protažení, také výrazně zvýšíte svou flexibilitu.

2. Pole dance je zároveň posilování a cardio 

Pole dance je úžasně všestranný sport. Dokáže krásně nahradit posilovnu, ale i třeba běhání na páse – spalujete díky němu prvotřídně a stejně tak skvěle budujete svaly.

3. Hubnutí bez starostí, jen tak mimochodem 

Kdo z nás by nechtěl mít o nějaké to kilo méně? S pole dance se vám to povede dost pravděpodobně jen tak mimochodem. Zatím co se totiž učíte nové prvky a užíváte si zábavu s kamarádkami ve studiu, ani nevnímáte, jak makáte na svém těle. Takže hubnete prakticky samy a bez starostí.

4. Zvýšení sebevědomí

Pole dance je prospěšný nejen pro vaše fyzické tělo, ale i pro mysl. Zdravé sebevědomí tanečnic roste každou absolvovanou lekcí a každým nově naučeným prvkem.

5. Je to zábava! 

Díky tomu, že se v pole dance v podstatě pořád učíte něco nového, zkoušíte nové věci, je velmi nepravděpodobné, že by se vám tenhle sport omrzel. Díky tomu, že je tenhle sport postavený na neustálým zvládání nových a nových prvků a jejich kombinací, nudit se na lekci pole dance zaručeně nebudete!