Kolik druhů pole dance znáte?

Asi už jen hrstka jednotlivců věří tomu, že pole dance je zkrátka tanec u tyče provozovaný spoře oděnými tanečnicemi v nočních klubech. Přesto ale – kdybyste měli vyjmenovat druhy pole dance, jaká by byla vaše odpověď?

beautiful pole dance woman

Tak jako to platí v jiných oblastech, platí to i v zde – není totiž pole dance jako pole dance a když si dva představují totéž, málokdy je to totéž. Zkusili jsme se tedy zamyslet a definovat několik kategorií. Budeme jedině rádi, když nám sdělíte své názory a budete diskutovat.

Pole erotic –  je to, co si pod pole dance představí podnapilý chlápek ve tři hodiny ráno na rozlučce svého kamaráda. Do této kategorie řadíme notoricky známé tanečnice u tyče v nočních klubech. Tanečnice pole erotic vystupují obvykle na vysokých podpatcích a hlavním cílem je erotická smyslnost tance.

Pole exotic – Tato kategorie je blízká pole artistic, ale tanečnice v ní nosí podpatky a kombinují pole artictic s pole erotic. Tato kategorie je více sexy než pole artistic, ale na rozdíl od pole erotic neobsahuje striptýz.

Pole dance/pole artistic – tato kategorie zahrnuje více tance, ačkoliv triky jsou pro ni taky zcela zásadní, tanečnice při ní může anebo nemusí mít vysoké podpatky.

Pole fitness/pole sport – tato kategorie podle nás zahrnuje především triky na tyči a je téměř prosta tance – jedná se o technickou, silovou disciplínu, ve které není místo pro podpatky.

Podle jiných pramenů je dělení naopak pouze trojí. To dělí pole dance na tři kategorie podle toho, jak hodně jsou orientované na sexy styl nebo naopak na fitness aspekt pole dance.

Exotic dance je podle tohoto dělení nejvíce sexy stylem. Většina tanečnic, které vystupují v tomto tanečním stylu, se soustředí na sexy stránku pole dance.

Pole fitness je styl praktikovaný v nejvíce případech – pole dance je zde druhem cvičení, slouží ke zlepšení kondice a vytvarování postavy, v této podobě je trénován jako každý jiný sport ve fitness centrech.

Pole sport vyžaduje tu nejlepší přípravu a nejvyšší nasazení. Ženy a muži v této kategorii soutěží a svému snažení v pole dance obětují všechno. Podívejte se například na toto cvičení, je to docela síla.

A jak chápete pole dance vy?