Má cesta v pole dance, která ještě zdaleka nekončí…

Na začátku roku 2016 jsem se účastnila první hodiny pole dance. Tento sport jsem obdivovala již od první chvíle, kdy jsem ho viděla v televizi. Slečna v nejmenované talentové soutěži předváděla neskutečný výkon a já jen zírala s otevřenou pusou. Nechápala jsem, jak je možné, že z té tyče nespadne? To má na sobě lepidlo? Po zhlédnutí několika videí z celého světa, jsem si přála být jako ty létající slečny na tyči. Hádám, že mi bylo asi 13 let a myslela jsem si, že se na tyhle dívky můžu jen dívat, ne že se jednou z nich mohu někdy stát.

          Lucky první pole sed

O pár let později jsem znovu narazila na pole dance, bála jsem se však, že tento sport je jen pro svalnaté dívky a párátko jako já, se neudrží ani minutu ve vzduchu. A tak jsem začala posilovat. Nejdříve jsem cvičila jen doma, protože jsem se styděla chodit sama do posilovny, neznala jsem ani jeden z těch bláznivých strojů a nevěděla bych, co na nich mám dělat. Každý den po práci nebo škole jsem šla plavat do bazénu a po večerech sklapovala v obýváku. Když jsem nabyla trochu sebevědomí, odvážila jsem se do posilovny. Světe div se, on mě nikdo neukousl, dokonce tam byla milá slečna, která mi se vším poradila.

Po pár týdnech, pár kilech vloček a banánů se začaly objevovat první svaly a já se konečně rozhodla udělat další krok. Otevřela jsem vyhledávač a nacvakala POLE DANCE. Aha! Netušila jsem, že jedno studio je jen necelých 15 kilometrů od mého domova! Neváhala jsem a ihned napsala e-mail. Přišla mi pozitivní a velice milá odpověď s datem začátečnického kurzu. Za pár dní jsem už poprvé stála u tyče. Okolo mě byla pestrá věková kategorie. Od dívek ve věku 17 let, po maminky okolo 30 let. Pár kroků okolo tyče a šplhání…to šplhání! Ladný pohyb mým nohám nic neříká a šplhání jako na základní škole se tu nenosí. Dostala jsem se sotva do půlky tyče a když jsem viděla, jak ty maminky už sedí nahoře, došlo mi, že to moje slavné posilování, asi zas tak užitečné nebylo.

                      Coccon v podání Lucie                                        Studio Emotion – Chrudim

Ptala jsem se trenérky, jak to tedy je. Vysvětlila mi, že žádný zdravý pohyb není zbytečný, ale tento sport je odlišný. Jde především o zpevnění těla a vnitřní svaly, které se nejlépe posílí samotným pole dance. Takže dámy, ať vám je 15 nebo 30 let, žádná příprava k pole dance není nutná a žádná z vás se nemusíte bát přijít na první hodinu. Samy si můžete vyzkoušet trochu jiný pohled na věc, a to pohled z tyče.

Měla jsem tu možnost navštívit o prázdninách 2017 lekce pole dance ve Španělsku. Byla jsem celkem na dvou lekcích a obě jsem měla zdarma, ceny jsou tu za lekci dvojnásobně vyšší, jak u nás, proto jsem byla příjemně překvapena, že jsem dostala takovou to možnost. Za jednu hodinovou lekci si ve Španělsku počítají deset i více euro.

Lucie na lekci ve Španělsku

           Lucie na lekci ve Španělsku

Naše lektorka byla velmi sympatická a mladá slečna, která ale vůbec neuměla anglicky, naštěstí jsem šla s kamarádkou a ve třech už jsme se dokázaly domluvit. Ale popsat prvek v angličtině, stejně tak i návod jak ho provést, nebylo úplně snadné, ale jak jsem zjistila u pole dance stačí pouze oči. Navíc většina prvků jako superman, nebo butterfly a mnoho dalších jsou v originálním znění všude stejné.

Malým rozdílem zde byly tyče (byly širší). Ze studia jsem zvyklá na tyče o průměru 42 mm. I když jsem byla pouze na dvou lekcích, pokořila jsem zde po roce supermana a naučila se další nové prvky. Možná, že to bylo tím horkem a vše krásně drželo, ale nejpříjemnějším poznáním bylo, že i když jsem mojí lektorce nerozuměla ani slovo, odnesla jsem si ze zahraničí krásnou zkušenost, a až zase někdy vycestuji, určitě si pole dance najdu znovu, nebo si pole dance najde mě?

Proto neváhejte a pokud Vás pole dance láká, určitě ho vyzkoušejte!