Taneční tyč: jak ji správně vybrat (seriál 1/3)

Tyče LUPIT POLE PRO mají například v chrudimském studiu EMOTION.

Tyče LUPIT POLE PRO mají například v chrudimském studiu EMOTION.

Chcete si koupit taneční tyč pro domácí cvičení a zlepšování svých výkonů? Nevíte, jakou taneční tyč si vybrat a jak poznat kvalitu a dobrou cenu? V tomto seriálu článků vám poradíme, jak na to.

Existuje celá řada výrobců tyčí. Můžeme si je rozdělit na dvě skupiny. Jedni vyrábí opravdové a kvalitní pole dance tyče a druzí je pouze kopírují a napodobují výrobky úspěšných značek. Na různých webech najdete tyče za pár tisíc korun, které na první pohled nevypadají nijak zle, ovšem při bližším pohledu zjistíte, že taneční tyč je z velice nekvalitních materiálů a často jsou důležité části vyrobené z plastových dílů.

Takovou taneční tyč určitě nedoporučujeme. Nenechte se oklamat například růžovou barvou tyče nebo nízkou cenou. Pokud to s pole dance myslíte vážně, není tato cesta vůbec vhodná.

Kvalitní tyč vám dodá jistotu při tanci.

Kvalitní tyč vám dodá jistotu při tanci.

Ze začátku má hodně lidí tendenci si říkat, že to jen vyzkouší a až bude pole dance tančit opravdu dobře, koupí si lepší, kvalitní taneční tyč. S jistotou vám můžeme říct, že to jsou vyhozené peníze a v nejlepším případě to zůstane pouze u těch peněz a nic se vám nestane.

Kvalitní taneční tyč pro pole dance je vyrobena z kvalitních dílů a materiálu. Výrobce a následně prodejce vám poskytne bezpečnostní zprávu od certifikační společnosti, kde byla tyč otestována tak, jak se patří.

V tomto seriálu článků si přiblížíme pole dance tyče od slovinského výrobce LUPIT POLE, který působí na trhu od roku 1991 a vyrábí tyče pro světové soutěže.

Výrobky LUPIT POLE doporučuje například Marion Crampe, původem francouzská pole dance tanečnice, která má základy v baletu či hip hopu.

Přenosné nebo napevno?

Firma LUPIT POLE vyrábí tyče přenosné. Tyče CLASSIC během několika minut postavíte a zase rozložíte a tyč si můžete například odnést, nebo pokud potřebujete prostor, když máte návštěvu anebo máte málo místa, a tyč, která by byla napevno by se vám velice pletla,

Tyče LUPIT POLE CLASSIC jsou vhodné spíše pro domácí trénování a zdokonalování, nebo když například nestihnete hodinu tréninku a nechcete vynechat cvičení.

Taneční tyče LUPIT POLE PRO v chrudimském studium EMOTION.

Taneční tyče LUPIT POLE PRO v chrudimském studium EMOTION.

Naopak tyče napevno LUPIT POLE PRO jsou určeny spíše pro pole dance školy a studia, jsou z jednoho kusu a jsou vyrobené na míru pro váš prostor. Výrobce  LUPIT POLE myslel i na studia a školy, kde jedna místnost slouží více sportům, a tak je tyče nutno často odstraňovat. Díky LUPIT POLE PRO CART lze tyč jednoduše demontovat a uložit na  LUPIT POLE PRO WALL HANGER, manipulace s tyčí je snadná a během pár minut získáte volný prostor.

Díky LUPIT POLE CART tyče snadno nainstalujete i demontujete.

Díky LUPIT POLE CART tyče snadno nainstalujete i demontujete.

Příště se v našem seriálu budeme věnovat tomu, jaký průměr pro taneční tyč zvolit.

Všechny fotografie v článku jsou dílem PJ FOTO a vznikly ve studiu EMOTION v Chrudimi.