TANEČNÍ TYČ: JAK JI SPRÁVNĚ VYBRAT (SERIÁL 2/3)

Taneční tyče LUPIT POLE PRO mají například v chrudimském studiu EMOTION.

Taneční tyče LUPIT POLE PRO mají například v chrudimském studiu EMOTION.

Chcete si pro domácí cvičení a zlepšování svých výkonů koupit taneční tyč? Nevíte, jakou taneční tyč si vybrat a jak poznat kvalitu a dobrou cenu? V tomto seriálu článků vám poradíme, jak na to.

Pokud jste nečetli první díl našeho seriálu, přečtěte si ho zde.

Jaký průměr pro taneční tyč zvolit?

Tyče na pole dance se vyrábí v různých průměrech, od 38mm až po 52mm, firma LUPIT POLE vyrábí tyče o průměru 42mm. Tento průměr se za léta zkušeností, kdy značka vyráběla tyče o různém průměru, ukázal jako nejlepší. Řada lidí má pocit, že je to poměrně málo, ale ve chvíli, kdy zkusí průměr 42mm už jiný nechce a i na světových soutěžích používají již zmíněný průměr.

LUPIT POLE PRO tyče v chrudimském studiu EMOTION.

LUPIT POLE PRO tyče v chrudimském studiu EMOTION.

Spinová nebo statická tyč?

Různí výrobci mají různá řešení a prodávají tyče statické i spinové, ovšem časem se zdokonalíte a když si koupíte pouze statickou taneční tyč, toužíte postupem času i po spinové a musíte utrácet další peníze. Lupit Pole má snadné řešení,  tyče  Classic i PRO jsou statické, stačí povolit jeden šroub a tyč je rázem spinová, to znamená, že tyče jsou jak statické tak spinové.

Pole dance v chrudimském studiu EMOTION.

Pole dance v chrudimském studiu EMOTION.

Povrchová úprava

Povrchy a materiály tyčí jsou různé, často záleží na ceně, levnější tyče jsou z běžných kovů a jsou pochromované anebo je použita mosaz. To znamená, že jsou celé postříbřené nebo pozlacené, ale chrom a mosaz se může časem oloupat nebo poškrábat a cvičení na takové tyči už není tak pohodlné.

Dalším materiálem pro výrobu tyčí je titan. Titanové tyče se pozlacují a opět hrozí poškrábání, u pozlacených dejte pozor na pravost zlata, zlatý prsten by jste si přeci nekoupili v podivném obchodě nebo e-shopu.

Střední cesta je nerez, cena za materiál není nejnákladnější a tyč se nemusí povrchově upravovat a v případě, že se časem poškrábe, můžete nechat tyč jednoduše přeleštit a bude zase jako nová.

Příště si povíme o tom, jak tyč nainstalovat a jak se o ni starat.

Všechny fotografie v článku jsou dílem PJ FOTO a vznikly ve studiu EMOTION v Chrudimi.